Hauptmenu Service
Pěší turistika

Pěší turistika

Zdejší turistické stezky lákají k procházkám přírodou i meditacím v každé roční době.

Místní stezky jsou dobře značené a některé navíc i v noci osvětlené a nabízejí překrásné výhledy na krajinu okolí Bad Birnbachu.
Řada z nich je okružních a zcela přírodních, působí tak zcela přirozeně a nenásilně. Vedou podél řeky Rott nebo zalesněnou vrchovinou Rottaler Hügelland. Na výchozí místo vašeho výletu se můžete dopravit pohodlně a zdarma lázeňskými autobusy, jejichž jízdní řád naleznete v našem hotelu.

Nová meditační cesta v lázeňském parku Bad Birnbach

Vstoupit, uvědomit si a inspirovat se – to jsou hlavní myšlenky zdejší překrásné meditační stezky. Tuto trasu lemuje sedm zastavení označených symbolicky růží z Birnbachu. S brožurkou o meditační cestě nebo za pomoci příslušné informační tabule se o ní dozvíte ještě více a možná se vám podaří i dosáhnout harmonie ve svém nitru. Snáze si uvědomíte své myšlenky, když půjdete kolem labyrintu (hledání své cesty), dále přes křižovatku (pro kterou z cest se rozhodnete), kolem lví kašny (voda jako pramen, pramen života), okolo bludného balvanu (s velkou hmotností), přes most (jakožto přechod), kolem sekvoje (naši hoteloví hosté ji zasadili jako symbol lásky) a nakonec dojdete do zahrádky s léčivkami a kořením.

Procházky s průvodcem jsou uvedeny v aktuálním čísle lázeňského časopisu.

Správa lázní pravidelně nabízí vycházky s průvodcem. Tak poznáte zemi i její obyvatele  a dozvíte se mnoho zajímavého z historie našeho regionu. Velmi oblíbené jsou i vycházky kolem zámeckého parku s lázeňskou alejí a voňavou bylinkovou zahradou, která začíná jen pár metrů pod naším čtyřhvězdičkovým hotelem Chrysantihof.

Tematická putování v Birnbachu

Převážně venkovská oblast v údolí řeky Rott je poseta sakrálními stavbami, pamětními tabulemi a kapličkami. Četné zdejší spolky udržují tradice stále živé. Tematická putování vám toto kulturní dědictví přiblíží:

Sraz je vždy ve 14:00 hod. před centrem Artrium, Kuralle 7, Bad Birnbach. (Akce trvají cca do 17.30 hod.), doprava autobusem tam i zpět zajištěna.

Aktuální tematická putování najdete v kalendáři akcí.